A jedeme dál ...
Človíčkův Weblog aneb Michal Horák bloguje

Fotografie na laserové tiskárně?

 | 4.2.2008

Dnes jsem si udělal takový pokus, nechal jsem si několik svých fotografií vytisknout u Xeroxu na barevné laserové tiskárně a na lepší papír než ten obyčejný kancelářský.

Fotky jsem si předem připravil do pdf, kde jsem dal 4 fotografie na stránku ve formátu A4, přeci jen, byl to pokus a chtěl jsem zkusit různé barevné kombinace. Jeden výtisk A4 na papír s gramáží 160g/m2 přišel na 12 Kč, kdyby jste chtěli papír A3 tak by tisk vyšel na 20 Kč. Celkově to tedy vyjde určitě levněji, než ve fotolabu a účel to splní stejný :-) Kvalita je samozřejmě trošku horší, ale fotografie vypadají dobře, jen jsou trošku tmavší.

Co si myslíte vy? Jaké máte zkušenosti? Doporučili by jste tisk fotografií tímto způsobem? Komentáře jsou k dispozici …

Příspěvek vyšel v Pondělí 4.2.2008 13:24 v kategorii Fotografie a byl 33235x zobrazen. Pokud se vám líbil můžete si jej zalinkovat: Linkuj.cz, Del.icio.us

Komentáře


[1] Milka | 7.2.2008 11:16

Gravatar pro Milka Já kdysi viděla, co z tiskárny vylezlo... Sama jsem to nikdy nezkoušela, fotky radši nechávám dělat ve fotolabu. Tedy respektive ve Schleckeru (dříve Droxi) - za 9x13 chtějí 2,39 Kč a za 10x15 2,69 Kč, plus nějaký manipulační poplatek. Samozřejmě to není žádný špičkový fotolab, takže ta kvalita by (asi) mohla být lepší, ale za ty peníze je to fakt paráda.

[2] Človíček | 7.2.2008 11:24

Gravatar pro Človíček Já spíše myslel větší formáty, některé fotky si třeba nechám udělat na velikost A4 a ve fotolabu to je vždycky nad 40 korun a laserovkou to vyjde na dvacku

[3] Milka | 9.2.2008 13:36

Gravatar pro Milka Odvodila jsem si, že Ti jde o malý formát, když jsi psal, jak jsi zkoušel tisknout ty 4 fotky na A4.
Větší formáty nenechávám dělat moc často, zrovna v tom Schleckeru za ně chtěli něco k 60 Kč. Každopádně pár fotek z promocí jsem si nechávala dělat ve větším a když to porovnám s fotkou, kterou si tisknul kamarád sám, tak bych se asi přiklonila k tomu tisku. Sice tam jsou méně věrohodné barvy, ale za těch 60 korun si takové fotky člověk vytiskne 3 a to už se dá přivřít očko.
Takže u malých formátů hlasuju pro fotky z fotolabu, u větších pro tisk... :)

Přidejte svůj komentář

Přidej komentář

Tipy na přečtení

Kategorie

Vyhledávání

Odkazy

Nejčtenější příspěvky za poslední týden

Poslední příspěvky

"A jedeme dál ..." Človíčkův Weblog aneb Michal Horák bloguje. (c) Michal Horák (Človíček webdesign) 2006