A jedeme dál ...
Človíčkův Weblog aneb Michal Horák bloguje

Google Chrome - moje první seznámení

 | 3.9.2008

Tak je to tady, taky jsem jej vyzkoušel a udělal si na něj názor. Myslím si, že jde o dobrý nápad, rychlý a jednoduchý prohlížeč, který obyčejným uživatelům, kteří prostě surfují po Světové síti musí stačit. Obzvláště ta rychlost je přímo ukázková, to je myslím jeden z hlavních argumentů proč Google Chrome používat. Ona jednoduchost je také velmi zajímavá.

Když píši tento příspěvek, tak používám právě Google Chrome a díky tomu jsem přišel na další zajímavou vlastnost, jde o kontrolu pravopisu, sice ještě nefunguje pro náš český jazyk nijak excelentně, ale je tu. Tohle jsem opravdu nečekal, prvně mi to připadlo normální, protože ji mám jako rozšíření ve firefoxu, ale jakmile mi to začalo označovat slova, která jsou správně napsána, tak jsem si uvědomil, kde jsem a že to taková samozřejmost není. Další věc, která mi připadne dobře využitelná je možnost roztáhnout si textareu tak aby se vám tam vešel celý text, potom nemusíte rolovat a vše si po sobě přečíst. Určitě se najde ještě více takových vychytávek, ale na tyhle jsem přišel hned a určitě přijdou vhod :-)

Příspěvek vyšel ve Středu 3.9.2008 21:15 v kategorii Weboviny a byl 25563x zobrazen. Pokud se vám líbil můžete si jej zalinkovat: Linkuj.cz, Del.icio.us

Komentáře


[1] ondrg | 21.9.2008 23:12

Gravatar pro ondrg Chrome je solidní prohlížeč, i když z Opery bych na něj asi nepřecházel. Navíc je škoda, že ještě nevyšla oficiální verze pro GNU/Linux.

[2] Netro | 4.11.2008 12:32

Gravatar pro Netro Ta rychlost je fajn a taky se mi libi ze zadavas vyhledavane slova primo do url baru. Nicmene jejich avizovane osetreni "zatuhnuti" vazane na jednu zalozku misto na cely prohlizec neni jeste dovedene do dokonalosti. K tomu se vaze obcasne "zatuhnuti" pri zobrazovani stranek idnesu nebo novinek. coz mne odrazuje od uplneho prejiti. Taky mi zatim chybi ruzna rozsireni ktera jsou ve firefoxu, ale verim ze casem se to zlepsi.

Přidejte svůj komentář

Přidej komentář

Tipy na přečtení

Kategorie

Vyhledávání

Odkazy

Nejčtenější příspěvky za poslední týden

Poslední příspěvky

"A jedeme dál ..." Človíčkův Weblog aneb Michal Horák bloguje. (c) Michal Horák (Človíček webdesign) 2006