A jedeme dál ...
Človíčkův Weblog aneb Michal Horák bloguje

Nový kamoš Rehek domácí

 | 15.8.2007

Rehek domácí

Není tomu tak dlouho co se před náš dům nastěhoval takový malý ptáček, kterému se říká kominíček a jeho druhové jméno je Rehek domácí. Tento ptáček se s náma docela skamarádil, zrovna moc se nás nebojí a je zvědavý copak to děláme. Oblétá plochu před domem a vždycky si někde sedne a pozoruje. Když jsem si tak ležel na dece, tak se přiblížil už dost na to, abych mu udělal nějaké to foto. Rehek se vůbec nebál a nechal se několikrát vyfotit a k tomu máme ještě malé video.

Rehek domácí

Když už jsem se s ním tak skamarádil, tak jsem si taky o něm něco našel. Rehek domácí je malý ptáček z čeledi Drozdovití o velikosti zhruba vrabce, který žije téměř v celé Evropě a ve velké části Asie. Bydlí na skalnatých místech v horách, v méně hustých lesích a v blízkosti lidských sídel. Na zimu odlétá do Afriky, odkud se na jaře opět vrátí. Rehek se živí převážně hmyzem, ale nepohrdne ani různými bobulemi. Zpěv rehka domácího si můžete poslechnout na webu Českého rozhlasu.

Příspěvek vyšel ve Středu 15.8.2007 13:43 v kategorii Ostatní a byl 20423x zobrazen. Pokud se vám líbil můžete si jej zalinkovat: Linkuj.cz, Del.icio.us

Komentáře


[1] Coach Ergo Bags | 20.4.2011 08:31

Gravatar pro Coach Ergo Bags  I’m pleased I found this weblog, I couldnt discover any info on this subject matter earlier to. I also operate a site and if you want to ever severe in a little bit of guest writing for me if possible really feel free to let me know, i am usually look for people to check out my site.

Přidejte svůj komentář

Přidej komentář

Tipy na přečtení

Kategorie

Vyhledávání

Odkazy

Nejčtenější příspěvky za poslední týden

Poslední příspěvky

"A jedeme dál ..." Človíčkův Weblog aneb Michal Horák bloguje. (c) Michal Horák (Človíček webdesign) 2006