A jedeme dál ...
Človíčkův Weblog aneb Michal Horák bloguje

Placení za doktora? Jo, proč ne?

 | 7.1.2008

To, co teď budete číst je čistě můj subjektivní názor na toto téma.

Ať se na to dívám z jakéhokoliv pohledu, tak nevidím opravdu racionální argumenty, které by říkali, že placení u doktora není dobrá věc. Zato pár dobrých argumentů tu je. Jedním z nich, je to, že se omezí počet návštěv u lékaře s banalitami a ti opravdu nemocní k doktorovi půjdou a těch 30 Kč nikoho nezabije. Lidé, kteří musejí chodit k doktorovi častěji tam většinou nechodí každý den, ale v průměru maximálně tak jednou za týden či čtrnáct dní. To znamená 120 nebo 60 Kč za měsíc. Na obyčejnou nemoc stačí většinou jeden recept a ten přijde na 60 Kč to také není moc a pokud má někdo dlouhodobou nemoc, tak ty recepty nedostává zrovna moc často, obvykle tak jednou za měsíc. To tedy znamená, že se by se průměrné poplatky za návštěvu doktora a za recepty, neměly dostat nad 180 Kč za měsíc. Samozřejmě u některých lidí to může být více, ale většinou mnohem méně.

Dalším dobrým argumentem pro, je placení pobytu v nemocnicích. Do této doby to bylo tak, že kdo ležel v nemocnici měl stravu a pobyt zadarmo, když v nemocnici neležel, tak platil za stravu určitě více než 60 Kč, vždyť obědy přijdou minimálně na 50 Kč a co snídaně a večeře? No i tak se ležet v nemocnici finančně vyplatí. Jediný problém je, že musí platit i novorozenci,kteří tedy nic nesní, kromě toho co má k dispozici matka ve svých mléčných zásobárnách :-)

Naše zdravotnictví potřebuje více peněz a tohle je možnost jak toho dosáhnout. Ovšem také se nesmí zapomínat na to, jak je to spojeno s byrokracií a kolik si z vydělaných peněz vezme stát pro sebe a jak to zaměstná doktory a vůbec všechen personál. Myslím, že v tomto celá reforma zatím pokulhává a určitě je co zlepšovat, ale proti takovým poplatkům jaké jsou opravdu nic nemám a neměl by mít nikdo. Jsou to povětšinou nízké částky, které, když potřebuje, může zaplatit každý.

Příspěvek vyšel v Pondělí 7.1.2008 17:56 v kategorii Ostatní a byl 17928x zobrazen. Pokud se vám líbil můžete si jej zalinkovat: Linkuj.cz, Del.icio.us

Komentáře


[1] Marco | 8.1.2008 21:23

[2] Karel | 10.1.2008 20:00

Neni nahodou primarnim zdrojem prijmu do zdravotnictvi placeni zdravotniho pojisteni? Byrokracie spojena se spravou bude vyzadovat dalsi naklady. Nemyslim si, ze je to spravna cesta, jak omezit navstevy u lekare, coz je predkladano jako ucel tohoto opatreni.

[3] Michaela | 31.1.2008 10:35

[4] Petr Kobelka | 1.2.2008 12:20

[5] Človíček | 1.2.2008 15:03

Gravatar pro Človíček Ale tady ani tak nejde o to, jestli bude mít doktor více nebo méně peněz, ale o to aby se zdravotnictví tolik nezneužívalo a těch pár korun, když to potřebuje dá a nijak jej to nezruinuje a když to nepotřebuje, tak si rozmyslí, zda simulovat a jít k doktorovi ...

[6] jamajka | 23.3.2008 19:34

Gravatar pro jamajka Jestliže jsou doktoři krácení na bodech, protože si "přilepšují" výběrem od pacientů, pak vlastně příspěvek pacienta ve své podstatě nepodporuje lékaře ale zdravotní pojišťovny. Můžou mít větší paláce, platy, veškeré výdaje. Hezky to vymysleli.

[7] momir | 29.10.2008 11:41

Gravatar pro momir Zdravotní pojištění je u nás povinné a ať chceme nebo ne, pojišťovny jej od nás vybírají. Tyto pojišťovny mají mnohomiliardové zisky a ještě brečí, že mají málo. Tak když povinně vybírat, tak povinně platit, to je pojistka a jen nezdravý člověk může říct, že je výběr "desátků" v pořádku. Měl by si zajít k psychiatrovi a taky mu něco přispět.

Přidejte svůj komentář

Přidej komentář

Tipy na přečtení

Kategorie

Vyhledávání

Odkazy

Nejčtenější příspěvky za poslední týden

Poslední příspěvky

"A jedeme dál ..." Človíčkův Weblog aneb Michal Horák bloguje. (c) Michal Horák (Človíček webdesign) 2006