A jedeme dál ...
Človíčkův Weblog aneb Michal Horák bloguje

První nápor spamrobotů

 | 23.11.2006

A je to tady, na tento weblog a současně i na fotoblog dorazili spamroboti a snaží se rozesílat a ukládat co mohou. Za posledních 24 hodin bylo na tomto weblogu přes 280 neúspěšných pokusů o uložení komentáře, což je podle mě docela dost. Takový nápor jsem nezažil na starém weblogu ani jednou a to fungoval více než rok.

Jsem rád, že na weblogu zatím neprošel ani jeden, ale na fotoblogu se objevila chybička. Každé hodnocení fotografie si nechávám posílat mailem a robot na to nějak přišel a snažil se rozesílat spamy na cizí adresy tím, že chtěl změnit hlavičku mailu, což se mu naštěstí nepovedlo, ale zato tyto maily chodily do mé schránky. Chyba je nyní opravena a doufám, že budu mít zase na nějakou dobu, nejlépe na pořád, pokoj.

Příspěvek vyšel ve Čtvrtek 23.11.2006 12:36 v kategorii Weboviny a byl 16001x zobrazen. Pokud se vám líbil můžete si jej zalinkovat: Linkuj.cz, Del.icio.us

Komentáře


[1] ObiSkyWalker | 23.11.2006 18:45

Gravatar pro ObiSkyWalker Je jen dobře, že jich většina neprošla, jinak by byl ještě větší poprask v e-mailové schránce. Mě naštěstí roboti ještě nevyčmuchali a doufám, že neprojdou mou ochranu.

Jinak jak jsi zjistil počet neúspěšných pokusů o odeslání? Máš na to u hostingu nějakou statistiku nebo to máš vyřešené programově?

[2] Michal Horák | 23.11.2006 23:56

Gravatar pro Michal Horák Na weblogu dokonce neprošel žádný, což je vynikající. Za den 23.11.2006 je konečný počet neúspěšných pokusů 261, když přidám ještě předchozí den, pak tu máme 376 pokusů a to je opravdu hodně.

Počet neúspěšných pokusů si počítám sám, mám na to malinký skript ve statistice přístupů, ktrou jsem si naprogramoval pro svoje potřeby.

Přidejte svůj komentář

Přidej komentář

Tipy na přečtení

Kategorie

Vyhledávání

Odkazy

Nejčtenější příspěvky za poslední týden

Poslední příspěvky

"A jedeme dál ..." Človíčkův Weblog aneb Michal Horák bloguje. (c) Michal Horák (Človíček webdesign) 2006