A jedeme dál ...
Človíčkův Weblog aneb Michal Horák bloguje

Rulandské šedé

 | 18.6.2008

Rulandské šedé

Určitě také máte nějaké svou nejoblíbenější odrůdu vína, u mě to donedávna byl modrý portugal, ale časy se mění a stále více jsem přicházel na chuť rulandskému šedému.

Rulandské šedé vzniklo původně ve francii, kde má odrůda název Pinot gris. Víno má zlatožlutou barvu, medově nasládlou vůni s jemným pomerančem. Jde o velmi plné víno s vyšším obsahem alkoholu a dlouhotrvající dochutí. Aby vynikly všechny jeho přednosti je dobré koupit pozdní sběr.

Podávat by se mělo při teplotě 10 - 12°C a nejlépe se hodí k méně pikantnímu důbežímu masu, sladkovodním rybám a uzenému masu.

Příspěvek vyšel ve Středu 18.6.2008 15:55 v kategorii Ostatní a byl 27849x zobrazen. Pokud se vám líbil můžete si jej zalinkovat: Linkuj.cz, Del.icio.us

Komentáře


[1] Homer | 7.8.2008 08:34

Gravatar pro Homer Rulanda rozhodně není špatné víno. Řadím ho také mezi mé favority i když upřednostňuji radši lehčí vína, třeba Milera. Z červených mám nejradši Vavřinečka.

[2] Pagerank | 5.11.2008 13:16

Gravatar pro Pagerank Já rád červené. Jakékoliv. :-D

[3] Coach Hobo Handbags | 20.4.2011 08:32

Gravatar pro Coach Hobo Handbags I’m pleased I found this weblog, I couldnt discover any info on this subject matter earlier to. I also operate a site and if you want to ever severe in a little bit of guest writing for me if possible really feel free to let me know, i am usually look for people to check out my site.

Přidejte svůj komentář

Přidej komentář

Tipy na přečtení

Kategorie

Vyhledávání

Odkazy

Nejčtenější příspěvky za poslední týden

Poslední příspěvky

"A jedeme dál ..." Človíčkův Weblog aneb Michal Horák bloguje. (c) Michal Horák (Človíček webdesign) 2006